Fizioterapija pri otrocih s posebnimi potrebami izhaja iz njim lastnih potreb. Pri posamezniku upoštevamo njegov gibalni, kognitivni, čutni in socialni razvoj ter temu prilagajamo metode in tehnike dela. Naš cilj je, da otrok doseže maksimalen razvoj, glede na njegove zmožnosti in čim večjo stopnjo samostojnosti v vsakdanjem življenju. Pri tem sledimo in pomagamo pri otrokovem gibalnem razvoju, izboljšujemo ali čim bolj vzdržujemo obstoječe stanje, povečujemo splošno vzdržljivost ter preprečujemo nastanek mišično skeletnih deformacij.
Celostna obravnava otroka pozitivno vpliva na kakovost njegovega življenja, izboljšuje kakovost gibanja in doprinese k prenosu le-tega v funkcijo, izboljša občutek telesa v prostoru in lažjo orientacijo, spodbuja igro, sodelovanje, ustvarjanje, učenje, hkrati pa nudi blagodejen učinek, sprošča in umirja.