Šolski sklad

»Najboljši del človekovega življenja so njegova mala, pozabljena dela dobrote in ljubezni.«

(W. Wordsworth)

Na II. osnovni šoli Žalec smo dne 22. 5. 2023 ustanovili Šolski sklad II. osnovne šole Žalec.

Sklad vodi sedemčlanski upravni odbor, ki ga je za štiriletno mandatno obdobje imenoval Svet staršev in se je konstruiral dne 12. 12. 2023. Sestavljajo ga naslednje članice:

• Katarina Dečman,
  • Katja Dvornik,
  • Iva Džudović,
  • Anja Okorn,
  • Branka Ramšak,
  • Maruša Tomažič,
  • Tatjana Zamrnik.

Sredstva šolskega sklada se pridobivajo z zbiranjem prispevkov staršev, občanov in zaposlenih, z donacijami in sponzorstvi, s prostovoljnimi prispevki na različnih prireditvah ter iz naslova donacij posameznega rezidenta.

To ni le prošnja za donacijo – je povabilo srčnosti …

… da nam pomagate po svojih zmožnostih. Veseli bomo vsakega prispevka, saj vsak cekin šteje. Vsi, ki bi nam želeli pomagati z donacijo, lahko prostovoljni prispevek nakažete na:

• TRR: 01100 0600 8357 931
  • Sklic: 00 9200.

Ker je sklad je namenjen financiranju dejavnosti, ki niso sestavina izobraževalnega programa, oziroma se ne financirajo iz javnih sredstev, bomo zbrana sredstva skrbno namenili za nakup nadstandardne opreme, za zviševanje standarda pouka, financiranje udeležbe učencev iz socialno manj vzpodbudnih okolij na dejavnostih, ki se ne financirajo v celoti iz javnih sredstev in podobno.

PRILOGI: