Dopoldne, sreda, 14. junij 2023. Dan, ki je imel v sebi vonj po slavju in slovesu. Dan, ki je nosil težo vseh devetih letih. Dan, ki bo v srednješolski svet poslal devet mladih oseb. Dan za Maksa, Lia, Tejo, Denisa, Urško, Armanda, Jasmino, Aljaža in Jaka ter njihove starše in malo tudi za učitelje. Valeto so skupaj z razredničarko Katjo Dvornik otvorili ob dopoldanski deseti uri v avli Doma II. slovenskega tabora v Žalcu, kjer so v povezanem programu združili svojo humorno bit s skečem, ljubezen do glasbe s petjem in po dolgih letih premora v valeto znova vpletli ples. Čudovito urejeni, ponosni in veseli so prejeli tudi svoja spričevala ter priznanja za dosežke, za vse napredke in rast, ki so jo dosegli; za prepreke in strahove, ki so jih presegli. Dragi devetošolci, ostanite na dobrih poteh in bodite srečni.

Katja Dvornik