V petek, 10. 11. 2023, so učenci prinesli s sabo v šolo kovčke, v katerih so se skrivale vse potrebščine, da bodo preživeli prijetna dva dni v Kamniku. Po pouku smo se s šolskim kombijem odpravili do Eco resorta v Kamniku, kjer smo si ogledali živali, lesene hišice in se povzpeli na stolp, s katerega smo lahko opazovali okolico. Komaj smo čakali, da prispemo do Hiše stare mame, kjer smo imeli rezerviran apartma. Prijazni lastnik nas je pozdravil in nam razkazal naše domovanje, nad katerim smo bili navdušeni. Ko smo se razpakirali, smo si pripravili večerjo, odigrali nekaj iger, peli in se zabavali. Latnik apartmaja nam je podaril poučne lesene igre in letni koledar, kar bomo z veseljem uporabljali v šoli. Po zajtrku in pripravi nahrbtnikov za kopanje, je sledil odhod v terme Snovik, kjer smo se zabavali v bazenih, plavali in srečali maskoto term Snovik. Sledil je še postanek na Vranskem, da smo nahranili naše želodčke v gostišču Grof, kjer smo si privoščili pice in palačinke. V večernih urah so se učenci vrnili v objem staršev. Imeli smo se čudovito in zagotovo v naslednjem letu dogodivščino ponovimo.