Pravzaprav so to bile mini tridnevne počitnice starejših učencev posebnega programa pred poletnimi počitnicami, saj smo izvedli šolo v naravi  v predzadnjem tednu šolskega pouka. Že dober mesec pred odhodom, smo načrtovali, kaj vse bi lahko počeli na Rogli, kaj vse bomo nesli s seboj, kaj bomo jedli ipd.  Pa je prišla sreda 15.6., ko je bil datum našega odhoda. Prtljage je bilo ogromno, ampak smo k sreči poleg kombija imeli na voljo še osebni avto. Že v kombiju smo se po poti zabavali in veliko prepevali. Bivali smo v apartmajih Gaber 15 in 16 in se udobno namestili v njih takoj po prihodu. Čas za hitro kosilo- odlični špageti bolognese in že smo se odpravili na raziskovanje. Sprehodili smo se do starega razglednega stolpa in najpogumnejši smo celo šli do vrha, od koder se nam je ponujal čudovit razgled. Ob povratku smo obiskali še pomanjšano leseno pohorsko vasico, se spustili po manjšem ziplinu, se okrepčali s sadno malico in z mislimi že bili pri večerji. Hrenovke in čevapčiči z žara so se odlično prilegli k solati. V postelje smo kar popadali in naslednje jutro potegnili malo dlje, kot je bilo v načrtu. Kljub temu smo izvedli vse načrtovano. Po odlično obloženih toplih sendvičih smo se odpravili v višave. Obiskali smo Pot med krošnjami, kjer smo se veliko naučili o živalih in rastlinah ter kamninah, ki se nahajajo v okolici Rogle. Uživali smo v prečudovitem razgledu z vrha razglednega stolpa. Ob izhodu smo obiskali še trgovinico s spominki, nato pa je nastopil čas za malico. Sadje, točen sladoled, vaflji in še bi se našlo. Sledil je še krajši sprehod po čutni poti, nato pa uživanje na sončku ob igriščih na Planji. Nadaljevali bi še z našim počitkom, vendar so nas naenkrat začeli preganjati temni oblaki, ki so kasneje res prinesli nekaj kapelj dežja, zato smo se umaknili v varno zavetje apartmajev, kjer smo igrali video igrice, gledali filme, igrali družabne igre in prepevali ob kitari. Ker je bila dopoldanska malica razvlečena v popoldne, smo  kosilo in večerjo tega dne združili v KOSVEČ. Pripravili smo šobsko solato, odlične ražnjiče, povrhu pa je bilo še nekaj čevapčičev, ki jih prejšnji dan nismo uspeli speči. Kraljevo kosilo oziroma večerja, moram reči. Zaklepetali smo se dolgo v noč, zato smo tudi naslednji dan malo dlje poležali. Po odličnem zajtrku (jajca s slanino in šunko), je bil čas za pospravljanje. Ura je bila mimogrede 12, ko je bil čas našega odhoda. Vse vtise mini počitnic smo strnili v prijetnem ambientu gostilne Zreški gaj, kjer smo imeli zaključno kosilo.

Imeli smo se res lepo in že razmišljamo o tem, kam jo bomo mahnili prihodnje šolsko leto.

David Stergar, razrednik PP B

Imeli smo se zelo lepo. Videli smo veliko lepih stvari. Sprehodili smo se po čutni poti. Šli smo na razgledni stolp in potem smo pekli na žaru. Uživali smo ob ognju. Veliko smo uživali na soncu. Bili smo na ziplinu. Drugi dan smo šli na pot med krošnjami. Kljub gneči smo se imeli zelo lepo. Hodili smo med krošnjami in reševali različne uganke. Bral sem v angleščini. Bil sem v trgovini, kjer sem kupil magnetke za darila. Zvečer smo dolgo bedeli. Za večerjo smo si naredili ražnjiče. Za zajtrk smo si spekli jajca s šunko. Nato smo vse spakirali in pospravili. To je bila lepa dogodivščina. Bili smo kot velika srečna družina.

Pripovedoval: Žiga Potočnik

Zapisala: Meri Škrijelj