Učenci od 1. do 5. razreda so v četrtek, 5. 10. 2023, pod vodstvom učiteljic v okviru tehniškega dne obiskali gozd v bližini šole. Že pred odhodom v gozd so z učiteljicami spregovorili in ponovili prometna pravila, saj je pot do gozda vodila ob rahlo prometni cesti brez pločnika.

V gozdu v bližini ribnika Tajht so učenci spoznavali prebivalce gozda, opazovali in primerjali drevesa med seboj, nabirali drevesne plodove, primerjali lubje dreves, poslušali zvoke gozda in jih prepoznavali.  Rešitve so vpisovali v delovne liste, ki so jih prinesli s seboj v gozd.  Petošolci so se orientirali s pomočjo narave in kompasa. V ribniku Tajht so si sami naredili kompas in se z njim orientirali.

Na koncu smo skupaj preverili korake, ki smo jih naredili. Pred zaključkom tehniškega dne so učenci skupaj z učiteljicami naredili evalvacijo dneva. Dan je bil učencem zelo všeč.

Zapisala: Judita Špiljak