V tednu otroka smo učiteljici Katja Dvornik in Kaja Horvat z učenci v četrtkovem popoldnevu (10. 10. 2019) in vse do petkovega jutra uživali v knjižni pustolovščini. Skupino, v katero so se lahko vključili učenci od sedmega do devetega razreda, so napolnili fantje zanimivih značajev. Tako smo zanje uvodoma izbrale predstavitev pisateljice Janje Vidmar, v nadaljevanju pa smo iskali knjižne junake, ki so s svojimi močmi premagali šibkosti in za nagrado prejeli pogum. Peter Klepec je bil osrednja nit, s katerim so se fantje zlahka poistovetili. Ker so nam šolski prostori že dobro poznani, smo del popoldneva preživeli v skrivnostnem in čudovitem dvorcu Novo Celje, do katerega nas je vodil prijeten sprehod z lučkami, za to možnost se iskrena hvala ZKŠT-ju Žalec; v zgodovinskih prostorih dvorca smo likovno ustvarjali z učiteljico Hano Grubelnik ter si izdelali lovilce moči iz lesa in puha, nato v skritih kotičkih iskali odlomke iz knjige in nazadnje še podobe super junakov. Ves ta mozaik smo v celoto ob pogovoru in branju sestavili v šoli, nato pa si ob pripravi večerje podelili vtise. Pozen večer je od vseh zahteval še preobrazbo učilnice v spalnico, nato ogled slovenskega filma in ko so moči res pošle, je nastopil čas za umirjeno spanje. Ko so naslednje jutro prvi učenci in učitelji odklepali šolska vrata, smo jim iz dišeče kuhinje dobro jutro namenili nočni bralci; zadovoljni, umirjeni in pripravljeni na še veliko ponovitev.