V četrtek, 1. 6. 2023, smo imeli z učenci od 4. do 6. razreda tehniški dan Promet.

Zbrali smo se v jedilnici šole, kjer smo najprej ponovili pravila obnašanja v prometu ter se spomnili, kako moramo poskrbeti za varnost sebe in drugih v prometu. Nato sta nas obiskala policista, ki sta učencem predstavila svoje delo, pravila vedenja v prometu in učence spomnila na pomen vidnosti in uporabe čelade. Nato sta učencem predstavila nekaj osnovnih pripomočkov, ki jih policisti uporabljajo, kar je bilo še posebej zanimivo. Po šolski malici so se učenci odpravili na igrišče, kjer jih je pričakal poligon s čisto pravimi bencinskimi avtomobilčki. Pridno so poslušali navodila, si ogledali poligon in prometne znake, nato pa se preizkusili v vožnji z avtomobilčki. Pripeli so se z varnostnim pasom, pritisnili na gas, in ob upoštevanju prometnih znakov prevozili poligon. Na koncu smo vso pridobljeno znanje še utrdili v praksi in se sprehodili po okolici šole in pridno upoštevali prometne predpise. Polni novega znanja in pozitivnih vtisov smo se utrujeni odpravili v šolo.

Ogled fotografi (klik).