Teden otroka smo v četrtek, 4. 10. 2018, učencem popestrili z naravoslovnim dnem. Po malici smo se z avtobusom odpeljali v Mozirski gaj. Tam smo si najprej ogledali razstavo buč velikank. Razdelili smo se v tri skupine in krožili po treh različnih delavnicah. V eni delavnici smo si gledali park, splezali na razgledni stolp, nahranili ribe in pobožali ščurka. V naslednji se nam je predstavil gozdar, nam povedal nekaj zanimivosti o svojem poklicu in nam pokazal, kako lahko žvižgamo na želodove kapice. V tretji delavnici smo lahko opazovali prst, njeno sestavo in katere živali lahko v njej vidimo, prepoznamo. Na koncu smo imeli tudi nekaj časa, da smo se lahko zabavali na igralih. Po doživetem dopoldnevu smo se z avtobusom odpeljali do šole in se okrepčali s kosilom.