V ponedeljek, 15. 5. 2023, so imeli učenci od 1. do 3. razreda kulturni dan. Zgodaj zjutraj so se odpeljali proti naši prestolnici Ljubljani. Bili so zelo neučakani, saj so vedeli, da si bodo ogledali Slovenski šolski muzej. Še bolj so se veselili pouka, izvedenega na način poučevanja nekoč. V muzeju jih je pričakala zelo stroga gospodična učiteljica, s palico v roki, stroga, resna in popolnoma drugače urejena kot danes. Učenci so bili precej presenečeni in začudeni, kako in na kakšne način je potekal pouk v preteklosti.

Po končani uri so bili vsi mnenja, da si tako stroge učiteljice ne želijo.

V času, ki so ga še imeli na razpolago, so si ogledali staro mestno jedro Ljubljane, Prešernov trg s spomenikom in reko Ljubljanico.

V Žalec so se vrnili polni doživetih vtisov in zadovoljni, da v šoli nimajo tako strogih učiteljic.

Edita Rihar Škoflek