Petek, sedmi junij, bo ostal v spominu kot en zelo uspešen dan za naše atlete. Za naslove državnih prvakov so se borili učenci 34 šol iz cele države. Našo šolo je zastopalo devet deklet in fantov. In kaj so storili ? Domov so prinesli štiri naslove državnih prvakov ! Zlato na 300m  sta osvojila Elvira Susuri in Alex Košak, ki sta premočno zmagala. Prav tako zlato je osvojil Omer Osmani v teku na 60m in upravičil vlogo favorita. Elvira, Ruža, Alex in Omer pa so si zlato, z več kot petdesetimi metri prednosti, pritekli v štafeti 4x100m. Odlično 4. mesto je pritekel Miha Stropnik na 1000m. Prav tako je bila četrta Natalija Brajdič v daljini. Uspešno so nastopili tudi Marko Vranič, Danijela Brajdič, Blendi Bytyqi in  Ruža Litanj. Za piko nas i pa so fantje osvojili skupno 3. mesto in domov prinesli velik pokal. Vsem iskrene čestitke!