Letošnje državno prvenstvo v atletiki se je odvijalo na Bledu.  27. maj bo ostal v lepem spominu vsem našim atletom.

Zakaj? Zato, ker so osvojili veliko medalj.

Kdo? Klara Kosi je osvojila zlato medaljo za prvo mesto v teku na 1000m. Bronasto medaljo je v skoku v višino priskakal Matej Praprotnik. Tretji je bil tudi Anže Jelen, ki si je z izjemnim tekom priboril bronasto medaljo. Na 1000m sta si 4. in 5. mesto priborila Florjan  Tominšek in Alen Kovačič. Četrti je bil v skoku v višino Jaka Cestnik.  Alen Podbregar in David Grabner sta zasedla 10. mesto v metu žvižgača in skoku v daljino. Azra Osmani je bila 7.  na 300m, Štafeta 4×100 pa je pristala na 11. mestu. Za piko na i pa so bili naši fantje ekipni zmagovalci in ugnali konkurenco vseh 36 šol.