Za prvim dobrim decembrskim možem smo že tradicionalno odprli vrata II. OŠ Žalec. Povezovalna tema, ki je prepredla petek 7. 12. 2018 je bila Naša pripoved skozi letne čase; zgodba pa se je znova odvila v družbi vas, dragi učenci in učitelji sosednjih šol, ki ste nam s svojim obiskom polepšali dopoldne. Da bi spoznali, koliko lepega, iskrenega zmoremo ustvariti, smo v naš dramski, plesni in pevski nastop vključili čisto vse učence naše šole programa NIS, ki so se v tematskih nastopih z vilami in vilincem poklonili pomladi, poletju, jeseni in zimi; v nadaljevanju dopoldneva pa smo vas povabili v ustvarjalne, kulinarične in gibalne delavnice, kjer smo skupaj ustvarili krasne izdelke, mandale, voščilnice, si poslikali obraze, uredili praznične pričeske, spekli piškote in zmešali slastne sadno-zelenjavne sokove, se vmes še razgibali in zabavali na interaktivnih tleh. Ob razhodu pa si izmenjali toliko prijaznih besed, da vemo, da se naslednje leto zagotovo spet srečamo.