Prvi dan v tednu otroka se je za učence 3. triade pričel s tehniškim dnem. Kreativno. Ustvarjali smo čarobne trenutke skozi prste, barve in zelišča, ki je razred spremenil v pravo ustvarjalno oazo, hkrati pa nas obogatil s promocijskimi izdelki.
Učenci so se preizkusili v štirih različno težkih delavnicah. V delavnici šivanja so se učenci lotili šivanja obeskov iz filca. Vsak je izbral svojo barvo filca, nato pa so s tanko iglo in nitjo spretno prepletali šive v hiško in jo spremenili v unikatni obesek.
Druga preizkušnja je vsebovala izdelavo in poslikavo magnetkov. Z akrilnimi barvami in čopiči so učenci magnete prebarvali in jih pripravili, da bodo krasili domače hladilnike.
Iz das mase so izdelovali drobne hiške in se pri tem učili različnih postopkov obdelave; das maso so najprej dobro pregnetli, jo razvaljali in iz nje oblikovali različno velike hiške. Hiške še čakajo, da bodo prejele svojo »fasado«, saj se morajo naprej posušiti.
Za piko na i pa smo v rokah začutili še moč narave, ki bo poskrbela za mirne sanje ali pa za svež vonj oblačil v omarah. Šivali smo dišavne vrečice, jih napolnili s sivko in rožmarinom, ki sta razred zapolnila s svežim in pomirjujočim vonjem.
Izdelkom smo pripisali še pozitivne misli, zato smo se na koncu obrnili še k papirju in pisalu.
Dan dejavnosti smo zaključili, kot se za teden otroka spodobi; igrivo in zabavno.

Zapisali: Blanka Štorgel in Karmen Zupanc