Začetek prazničnega decembra že tradicionalno na II. OŠ Žalec zaznamujejo na stežaj odprta vrata vsem, ki želijo pobliže začutiti učni in ustvarjalni utrip. V ponedeljek, 9. 12. 2019, so učenci z učitelji pripravili ustvarjalne delavnice, v katere so se vključili učenci okoliških šol z mentorji. Skupaj smo ustvarjali, pekli, krasili piškote, palčkasto telovadili, se prepuščali toku glasbe, si urejali praznično pravljično podobo in lovili kreativnost v ustvarjalne izdelke. A najprej, kot so naši povabljeni otroci, učitelji, ravnatelji in predstavniki občin že vajeni, smo vse popeljali v igro, ki smo jo letos odeli v naslov Pravljičnost greje zimske dni. Čas je glavno darilo, ki si ga je vredno podarjati med ljubimi ljudmi – to misel so najprej v igro krasno ujeli gledališčniki posebnega programa, nato pa v podobnem sporočilu, ki je bilo le še nadgrajeno s pravljičnimi junaki in doživeto odpetimi pesmimi, med obiskovalce poslali pevci in gledališčniki šolskega programa. Topli pogledi in številne besede spodbude ter prijazni pomenki so znova dokazali, da je na naši, II. OŠ Žalec, prijetno, srčno in vedno zanimivo; zato smo kljub končanemu dnevu vrata pustili priprta – za vsak slučaj, za vse tiste, ki imajo pogum, da še bolje spoznajo naš vsakdan.